LokalneInformacje.pl

Najważniejsze informacje z Kębłowa i okolic!

Informacje

Dziecko nie potrzebuje krwi! Fałszywy łańcuszek znów krąży!

Od pewnego czasu po internecie znów krąży łańcuszek z prośbą o odda je rzadkiej grupy krwi na chore dziecko. Treść tego SMS bądź wiadomości na messengerze a nawet postów udostępnianych na tablicy Facebooka jest od kilku lat taka sama, zmienia się jedynie imię nazwisko oraz numer telefonu.

Do naszej redakcji dotarł SMS o treści „ Hej , prosze przeslij mi to dalej do jak najwiekszej liczby osob. Potrzebna krew dla dziecka chorego na bialaczke B-Rh(-)ujemne to bardzo rzadka grupa krwi Kontakt 668 357 175. To prosba mojego znajomego Rafała Oszajcy”

Kiedyś była prośba od Marzeną Czyż, były też prośby bez podanego imienia i nazwiska. Po czym możemy poznać , że ogłoszenie jest fałszywe? Dla potrzebującej osoby krew oddać można w punktach RCKiK i wystarczy podać imię, nazwisko oraz adres szpitala gdzie przebywa chory. A jeśli już jest podany numer telefonu to będzie on do odzdzialu RCKiK! Zatem uważajmy zanim zadzwonimy i prześlemy dalej jakiś apel o krew!

Ponieważ SMS-y i wiadomości internetowe krążą po całej Polsce, w internecie pojawiają się informacje o tym, że fikcyjny apel był złośliwym żartem dla kobiety, której numer telefonu został podany publicznie, a ta musiała go zmienić.

Redaktor naczelny portalu LokalneInformacje.pl - Najważniejsze informacje z Kębłowa i okolicy! Właściciel firmy, która jest wydawcą portalu.