LokalneInformacje.pl

Najważniejsze informacje z Kębłowa i okolic!

Sport

Drugie miejsce Juniorek z Kębłowa

Wczoraj 22 lutego br. Juniorki Starsze naszego klubu w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja rozegrały kolejny już turniej w tegorocznym sezonie. Do zakończenia sezonu pozostał jeszcze jeden turniej, który wyłoni Mistrza Wielkopolski.

W pierwszym meczu gospodynie turnieju zmierzyły się z bardzo dobrze znaną drużyną Jastrzębi z Żytowiecka. Mecz od samego początku stał na dobrym wysokim poziomie sportowym. Obydwa zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Całe spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 4-3.
Bramki dla Juniora w tym meczu strzelały: Klaudia Herzog (dwie) oraz Maria Roszak.
W drugim meczu Junior bez najmniejszych problemów pokonał drużynę Radzevi Radzewo. Od samego początku spotkania na parkiecie była znaczna przewaga drużyny z Kębłowa, co przełożyło się na końcowy wynik i bardzo pewną wygraną aż 7-1.
Bramki dla Juniora strzelały: Maria Roszak (cztery), Klaudia Herzog (dwie) oraz Julita Zboralska.

Natomiast w meczu pomiędzy Radzewem a Żytowieckiem spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla podopiecznych trenera Tomasza Bartza Jastrzębi Żytowiecko.

Turniej w Kębłowie uważam za udany, lecz pozostał niedosyt po meczu z Żytowieckiem, gdzie musiałyśmy cały czas gonić wynik po głupio straconych bramkach i uznać wyższość rywalek. Mecz był bardzo zacięty, w niektórych momentach wręcz niebezpieczny, ale na szczęście nikomu się nic nie stało. Niestety ta przegrana odsunęła nas od złotego medalu, ale walczyłyśmy dalej. Do meczu z Radzewem podeszłyśmy skupione, prowadziłyśmy mecz i kontrolowałyśmy grę, co przełożyło się na 7 strzelonych bramek i jedną stracona. mówi Kamila Kotecka bramkarka naszego klubu.

Końcowa tabela turnieju:

  1. UKS Jastrzębie Żytowiecko – 6 pkt (7:4)
  2. UKS JUNIOR KĘBŁOWO – 3 pkt (10:5)
  3. UKS Radzevia Radzewo – 0 pkt (2:10)

Warto dodać, że najlepszą zawodniczką w punktacji kanadyjskiej została zawodniczka naszego klubu Marysia Roszak. Zgromadziła na swoim koncie 6 punktów.

Redaktor naczelny portalu LokalneInformacje.pl - Najważniejsze informacje z Kębłowa i okolicy! Właściciel firmy, która jest wydawcą portalu.